Zmiana formy opodatkowania w trakcie roku – nowelizacja Polskiego Ładu

Czy możliwa jest zmiana formy opodatkowania w trakcie roku?  Zgodnie z art. 9a ust. 2 termin na zmianę formy opodatkowania przypada do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym przedsiębiorca uzyska pierwszy przychód w danym roku podatkowym.  Wyjątkiem od powyższej reguły są podatnicy opodatkowani w formie karty podatkowej. Dla nich granicznym terminem zmiany formy […]